Goud voor Philippe Lejeune met Vigo d'Arsouilles op WK
Philippe Lejeune is de glorieuze opvolger van Jos Lansink. De 50-jarige springruiter is de nieuwe wereldkampioen en daarmee blijft de titel nog eens vier jaar in België. Lejeune ontpopte zich als een geniale ruiter in Kentucky. Hij reed niet alleen elke ronde foutloos op Vigo d' Arsouilles (v. Nabab de Reve), hij bleef ook nog eens als enige foutloos op de paarden van de anderen.
In de topvier paardenwissel had Abdullah Al Sharbatly zich een andere start gewenst met de twee springfouten op zijn KWPN-merrie Seldana di Campalto (v. Emilion), maar daarna voegde hij nulritten toe op HH Rebozo, Vigo d'Arsouilles en Hickstead en dat zou hem zilver opleveren.
Eric Lamaze won de bronzen plak met 9 strafpunten. De fouten die hij oppikte waren met Seldana en HH Rebozo. Rodrigo Pessoa viel terug naar de vierde plaats door een foutje op zijn eigen HH Rebozo en twee balken met Vigo. Daarmee werden de inspanningen van Hickstead beloond, want zo verdiende de Hamlet-zoon toch nog brons. Hickstead was het enige paard dat alles foutloos sprong in de paardenwissel.
bron: horses .nl








